V dnešním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Klientů O2 TV je 230.000, meziročně o 4,5 % víc

Počet zákazníků služby O2 TV, fungující na pevné lince od operátora O2 i na internetovém připojení od jakéhokoliv jiného poskytovatele, dosáhl k 30. září počtu 230.000 (souhrnně za verzi přes internetovou přípojku IPTV a přes verzi čistě přes připojení na mobilních přístrojích OTT), což je meziročně o 4,5 % víc. Loni touto dobou jich bylo 220.000, oproti předchozímu čtvrtletí klientů přibylo o 5.000.

Přes 35.000 domácností si přitom pořídilo doplňkovou službu Multi, umožňující sledovat O2 TV na víc televizorech najednou, O2 se tak chlubí skoro 265.000 aktivními set-top boxy. Za kvartál předplatitelů Multi přibylo zhruba o tisícovku.

Jednodenní předplatné kanálu O2 TV Sport, za 69 Kč přes SMS prostřednictvím aplikace HbbTV, které operátor uvedl letos v březnu, je podle dnešního oznámení firmy „stále více oblíbené“, konkrétní čísla ale O2 neuvádí. Předchozí čtvrtletí to byly „tisíce“ zájemců.

Při nedávném fotbalovém derby Slavia-Sparta padl dosavadní rekord O2 ve sledovanosti jednotlivého pořadu – zápas sledovalo celkem 239.000 diváků.