Klíma a jeho tým nastupují do Televize Seznam

Televize Seznam přetáhla tvář investigativních pořadů, známou z obrazovek své zavedené konkurence. Josef Klíma dělával na Nově Na vlastní oči, na Primě měl donedávna pořad Očima Josefa Klímy - podle Primy byl ztrátový - a investigativní pořad chystá teď i pro Seznam.cz. Publicistická novinka se má začít vysílat „v nejbližších týdnech“, koncem léta.

Josef Klíma. Foto: Seznam.cz

Josef Klíma. Foto: Seznam.cz

„Připadám si, jako bych se vrátil o dvacet let zpátky a chystal pořad v nové, ještě se vyvíjející, televizi,“ podotkl Klíma. S sebou si přivede několik dalších lidí. „Josef Klíma a jeho tým reportérů velmi dobře zapadá do vize, kterou se snažíme naplňovat od vzniku projektu Seznam Zprávy. Chceme být pro lidi zdrojem původního, kvalitního českého zpravodajství. Věříme na nezávislost. Od první schůzky s Josefem bylo jasné, že to vidíme stejně.“ Klíma se i na Primě profiloval mimo jiné jako odborník na kauzu Jiřího Kajínka. Tomu přitom loni, po jeho omilostnění a propuštění z vězení, kde si odpykával doživotní trest, nabídl peníze za exkluzivní rozhovor a také tour po českých městech se zpoplatněným vstupem.

„Hned do prvních dílů pořadu chystáme několik reportáží, kdy viníci těžkých zločinů vyvázli bez trestu a v jiných případech byli nevinní lidé potrestáni. Stejně tak připravujeme odhalení několika neznámých historických kauz. Nový formát by měl být kratší, rychlejší, více informativní a vizuálně zajímavý. Chtěli bychom tak víc vyjít vstříc cílové skupině Televize Seznam,“ doplnil Klíma.