V dnešním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Klíma končí, Vltava Labe Media bude řídit Nantl

Investiční skupina Penta obsadí nejvyšší pozici ve své mediální firmě svým člověkem.

Vít Nantl

Vít Nantl

Investiční skupina Penta přeobsadí pozici generálního ředitele svého vydavatelství Vltava Labe Media. K 1. lednu 2018 odejde stávající generální ředitel mediální firmy Michal Klíma, vystřídá ho stává finanční ředitel vydavatelství Vít Nantl. Ten do Vltava Labe Media přišel letos v březnu právě z Penty. Klíma vede vydavatelství dva roky, od listopadu 2015, kdy vystřídal Jaromíra Skopalíka poté, co Penta mediální firmu převzala od předchozího majitele, německé Verlagsgruppe Passau.

„Vltava Labe Media je ve stadiu změny z tradičního vydavatelství založeného především na příjmech z prodeje a inzerce na moderní mediální společnost pracující sofistikovaně s daty,“ podotýká Nantl v oficiální zprávě. „Pro Pentu jsou mediální investice součástí strategických platforem,“ doplnil Zdeněk Kubát, investiční ředitel Penta Investments.