Klíma s Kroupou oživí Na vlastní oči. Tým sestavili z reportérů České televize, Lidovek či Týdne

Josef Klíma a Janek Kroupa oživí Na vlastní oči. Foto: Linda Matásková

Josef Klíma a Janek Kroupa oživí Na vlastní oči. Foto: Linda Matásková

Televize Nova pod vedením ředitele Jana Andruška na podzim oživí kdysi populární publicistický pořad Na vlastní oči, který v roce 2009 kvůli šetření zastavil Andruškův předchůdce Petr Dvořák, nyní šéf České televize.

Pořad, který nejvíc zpopularizoval Radka Johna a v důsledku ho vynesl až do křesla ministra vnitra, budou moderovat jeho bývalí kolegové Josef Klíma a Janek Kroupa. Ti donedávna uváděli podobný pořad Soukromá dramata na konkurenční Primě.

Logo Na vlastní oči. Repro: TV Nova

Logo Na vlastní oči. Repro: TV Nova

Jak na pondělní tiskové konferenci Novy řekl Kroupa, nová podoba Na vlastní oči by měla sledovat jak velká investigativní témata, tak právě drobné lidské příběhy, „soukromá dramata“.

„Koncept se samozřejmě měnit musí, protože se od té doby změnila společnost, změnila se televize, trochu se změnil i způsob vyrábění věcí,“ uvádí Kroupa.

„Vše je v dnešní době rychlejší, dravější a my bychom rádi udrželi to, co bylo v pořadu zajímavé, když začínal. V té době ‚Oči‘ přinášely a otevíraly nové věci, o kterých se lidé báli mluvit nebo o nich nevěděli. Druhý rozměr pořadu se zabýval světem, jakým byl. Ukazoval jeho barevnost, silné lidské příběhy od pitoreskních postav po dramatické osudy,“ přibližuje.

„Je potřeba, aby právě tyto rozměry pořadu zůstaly zachovány - i přesto, že se rozevřely nůžky mezi tvrdou, drsnou investigativní žurnalistikou a mezi zmiňovanou příběhovostí a barevností světa – to je něco, co bychom chtěli v ‚Očích‘ podtrhnout,“ doplňuje.

Kroupa s Klímou budou moderátory pořadu. V krátkém rozhovoru s Médiářem Klíma podotkl, že ještě není rozhodnuto, zda budou moderovat střídavě, anebo oba najednou. Jasný zatím údajně není ani vysílací čas obnoveného magazínu, který se v minulosti vysílal jako týdeník.

Jisté tak je alespoň obsazení týmu. Ten Klíma s Kroupou postavili z osvědčených kolegů, k nimž přibrali tváře z podobného pořadu České televize Reportéři ČT i z redakcí novin a týdeníků.

Tým obnoveného pořadu Na vlastní oči dále tvoří

Marcela Sobotková dělala s Klímou a Kroupou jak v předchozí verzi Očí, tak později na Primě v Soukromých dramatech. Také Eva Vlčková spolupracovala s oběma muži už na Primě, pro Dramata točila pár prvních reportáží i Karolína Lišková.