Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Klímovo vydavatelství Tablet Media nabírá další lidi z Ekonomu a Eura

V týmu šéfredaktorky Evy Hanákové je včetně ní ode dneška šest bývalých redaktorů z Ekonomu a dva z Eura.

Michal Klíma v redakci svého vznikajícího vydavatelství Tablet Media, v podkroví činžovního domu v ulici Milady Horákové, jen kousek od Economie, kde léta působil

Michal Klíma v redakci svého vznikajícího vydavatelství Tablet Media, v podkroví činžovního domu v ulici Milady Horákové, jen kousek od Economie, kde léta působil

Do vydavatelství Tablet Media bývalého šéfa a spoluzakladatele Economie Michala Klímy, specializovaného na vydávání časopisů čistě pro tablety, nastupují dnes 1. března redaktor Lukáš Rozmajzl a editorky Naďa Kubalíková a Táňa Králová.

  • Rozmajzl působil jako reportér webového zpravodajství televize Nova, editor serveru iHNed.cz a naposledy týdeníku Ekonom (vydává Economia), zaměřuje se převážně na technologie.
  • Kubalíková pracovala jako editorka v MF Dnes, týdeníku Ekonom a naposled v téže funkci v časopisu Euro (vydává Mladá fronta).
  • Králová dělala v odborném zemědělském tisku, působila také jako tisková mluvčí ministerstva zemědělství, teď přechází rovněž z Eura.

Od 1. února pracují pro Klímu Jiří PšeničkaJan ŠtětkaMartin Mařík, šéfredaktorkou formujícího se týmu je rovněž ode února Eva Hanáková. Všech pět bylo v minulosti výraznými postavami mediálního domu Economia Zdeňka Bakaly.

Prvním titulem, který Tablet Media chystá, je společensko-publicistický týdeník. Spuštění plánuje na jaro letošního roku. Název zatím nezveřejnil. „Máme různé záměry, více či méně připravené, dokonce uvažujeme i o nadnárodním projektu – kromě Česka pro Slovensko, Polsko a Maďarsko,“ řekl nedávno Klíma Médiáři.