Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Knihkupci poprvé vydali žebříček nejprodávanějších titulů v digitální verzi. Vedou Nesbo a Sedláček

Nejúspěšnějšími nakladateli elekonických knih či digitálních verzí tištěných titulů jsou Kniha Zlín, 65. pole a Host, nejčtenějšími autory pak Jo Nesbo a Tomáš Sedláček. Uvedl to Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Vůbec poprvé zveřejnil žebříček nejprodávanějších e-knih na českém trhu.

„Naším cílem je vytvoření žebříčku, jenž by potenciálním čtenářům e-knih pomohl v orientaci a celkově obrátil pozornost ke stále se zvyšující nabídce e-knih na českém trhu,“ uvedla oborová organizace.

Svaz podle svého vyjádření oslovil „téměř všechny prodejce e-knih“, momentálně poskytují údajě tři největší prodejci elektronických titulů na tuzemském webu - Kosmas.cz, Palmknihy.cz a eReading.cz.

Deset nejprodávanějších plánují knihkupci zveřejňovat zpětně za uplynulý měsíc, začínají s daty za duben 2012. Žebříček slibují zveřejňovat na www.skcn.cz a v časopise Knižní novinky.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ E-KNIHY V DUBNU 2012
1 Jø Nesbo Spasitel Kniha Zlín
2 Jø Nesbo Nemesis Kniha Zlín
3 Jø Nesbo Lovci hlav Kniha Zlín
4 Jø Nesbo Pentagram Kniha Zlín
5 T. Sedláček, R. Chlupatý, D. Orrell Soumrak homo economicus Nakladatelství 65. pole
6 Nassim Nicholas Taleb Černá labuť Paseka
7 Lars Kepler Paganiniho smlouva Host
8 Tomáš Sedláček Ekonomie dobra a zla Nakladatelství 65. pole
9 Kateřina Tučková Žítkovské bohyně Host
10 Umberto Eco Pražský hřbitov Argo
Zdroj: SČKN (Kosmas.cz, Palmknihy.cz, eReading.cz)

Žebříček potvrzuje zájem čtenářů o severské detektivky (v top 10 je 5 titulů tohoto žánru), dál bodují tituly s ekonomickou tematikou. „Velkým překvapením žebříčku jsou Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové, elektronická verze knihy vyšla krátce před tištěnou,“ uváději knihkupci.