V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Knihy Dobrovský otvírají osmou pražskou pobočku, na dejvickém Kulaťáku

Knihy Dobrovský v Dejvicích

Knihy Dobrovský v Dejvicích

Interiér Knihy Dobrovský v Dejvicích

Interiér Knihy Dobrovský v Dejvicích

Interiér Knihy Dobrovský v Dejvicích

Interiér Knihy Dobrovský v Dejvicích

Síť knihkupectví Knihy Dobrovský se rozšířila o další pobočku. V pořadí 28. prodejna v Česku se otevřela v pražských Dejvicích na Vítězném náměstí. Knihkupectví tak v Praze působí na osmi místech. „Vítězné náměstí v Dejvicích je významným přepravním bodem,“ připomíná marketingový ředitel Knihy Dobrovský Adam Pýcha. Prodejna má otevřeno sedm dní v týdnu, ve všední dny zavírá v sedm hodin večer, o víkendu ve dvě hodiny odpoledne. Bude sloužit zároveň jako odběrné místo e-shopu knihkupectví.

Dejvická prodejna nabízí zákazníkům výběr ze světové i tuzemské literatury včetně posledních novinek. Kromě toho je zde v prodeji i spektrum dárkových předmětů - deskové hry, foto alba, stírací mapy. Interiér obchodu je pojatý v moderním, čistém stylu a klade důraz především na přehledně uspořádaný sortiment. „Každý rok vyjde na 17.000 knih a není v našich silách je vystavit všechny, přesto se snažíme našim zákazníkům nabídnout co nejširší škálu titulů, aniž by prodejna ztratila na přehlednosti,“ přesvědčuje Pýcha.

Od letošního února působí Dobrovský rovněž v obchodním domě Kotva na Náměstí Republiky, v březnu pak přibyla prodejna v Olomouci. Rozšiřování obchodní sítě je součástí dlouhodobé strategie, která nezahrnuje pouhou expanzi, ale také modernizaci a úpravu stávajících prodejen po celém Česku. Remodelingem ostatně procházejí také konkurenční knihkupectví Neoluxor nebo Kanzelsberger.