Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Kočí přinesla Událostem, komentářům rekord ve sledovanosti na ČT24

Pořad nadprůměrně vyhledali diváci starší 45 let, kteří tvořili čtyři pětiny publika.

Prohlubující se vládní krize zvyšuje zájem diváků o vysílání zpravodajské digitální ČT24. Včerejší díl se studiovým rozhovorem s poslankyní Kristýnou Kočí a živým vstupem s ministrem Miroslavem Kalouskem od Kramářovy vily byl pro večerní Události, komentáře rekordní.

Hodinový zpravodajsko-publicistický souhrn dne včera na ČT24 sledovalo 326 tisíc lidí, tedy 3,7 % obyvatel ČR. „Včerejší vydání pořadu se tak stalo nejsledovanějším v historii ČT24,“ oznámila televize. Události, komentáře běží od 1. ledna 2009 výhradně na digitální ČT24, předtím chodily zároveň v témže čase – od 22 do 23 hodin – na ČT2.

Pořad nadprůměrně vyhledali diváci starší 45 let, kteří tvořili čtyři pětiny publika.

Díky politickému dění získala ČT24 podíl na sledovanosti blížící se ČT1, zhruba poloviční co Nova či Prima.

Sledovanost Událostí, komentářů 13. 4. 2011