Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Kocourek z Parco Consulting se stará o PR Y Softu

Jiří Kocourek

Jiří Kocourek

Novým PR manažerem poskytovatele kancelářských řešení Y Soft pro Česko je od května Jiří Kocourek z agentury Parco Consulting. Ten agenturu spoluvlastní s Luďkem Sefzigem (oba 50 %) a je také jejím finančním ředitelem. Na pozici PR manažera nahradil Jana Hrabovského, který se přesouvá v hierarchii marketingového týmu Y Soft dál. Podle Kocourka se komunikace zaměří na zapojení trojrozměrného tisku do výukových plánů škol, na témata digitální transformace, řízení výkonnosti ve firmách a na budování takzvaných chytrých kanceláří.

Agentura Parco Consulting má mezi klienty také společnosti Saferoad, Axa Management Services, Okdražby.cz, Doma.as, Evropská asociace bezpečnosti silnic, Findigo, Arendon Development nebo Demander.cz.