Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Koliandra v rozhlasu zatím nahradil Kollarczyk

Tomáš Kollarczyk je už v Českém rozhlasu obchodním a marketingovým ředitelem.

Tomáš Kollarczyk. Foto: Český rozhlas

Tomáš Kollarczyk. Foto: Český rozhlas

Řízením sekce správy a provozu Českého rozhlasu byl pověřen Tomáš Kollarczyk. Vystřídal náměstka sekce Michala Koliandra, kterého generální ředitel rozhlasu Peter Duhan před dvěma týdny náhle odvolal, mimo jiné kvůli situaci kolem plánovaného prodeje nepotřebného zámku v Přerově nad Labem. Koliandr byl ve funkci od začátku roku 2014. Do Kollarczykovy gesce budou spadat zejména ekonomické činnosti, dál IT, technika či rozvoj digitálního rozhlasového vysílání, čímž se dosud zabýval Koliandr.

Jednačtyřicetiletý Kollarczyk už v Českém rozhlasu od dubna 2012 zastává funkci obchodního a marketingového ředitele. Na manažerských pozicích se v rozhlasu pohybuje od roku 2000, kdy nastoupil jako manažer marketingu a PR do Českého rozhlasu České Budějovice. 

Kollarczyk vystudoval Ostravskou univerzitu. Na Fakultě managementu Vysoké školy ekonomické se zabýval management a marketingem, na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity absolvoval studium ekonomie se zaměřením na strukturální politiku Evropské unie.