Komentátor David Klimeš odchází z Aktuálně.cz

Klimeš po devíti letech opouští Economii, pro Aktuálně.cz komentoval poslední čtyři roky.

David Klimeš. Foto Václav Vašků, Economia

David Klimeš. Foto: Václav Vašků, Economia

Vydavatelství Economia opouští komentátor David Klimeš, jeden z kmenových autorů zpravodajského webu Aktuálně.cz. Potvrdil to Médiáři s tím, že se dohodl na rozvázání spolupráce k 30. dubnu.

„Economia je a zůstane na mediálním trhu můj lovebrand. Nicméně nyní se ubírá směrem, kdy na Aktuálně či v jiném médiu vydavatelství už pro sebe nevidím budoucnost. Přeji Economii, aby transformaci zvládla a uchovala své tituly v kvalitě, na kterou jsou její čtenáři, posluchači a diváci zvyklí,“ uvedl.

Klimeš pracoval v Economii devět let. V letech 2014 až 2017 byl komentátorem Hospodářských novin, poté dva roky působil jako analytik týdeníku Ekonom, od roku 2019 psal komentáře pro Aktuálně.cz. Před příchodem do Economie pracoval v letech 2008 až 2014 v deníku E15, kde komentoval politiku a ekonomiku.

Absolvoval Univerzitu Karlovu, konkrétně historii na Filozofické fakultě a žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd. Tam také od roku 2014 také vyučuje. Je autorem několika knih a také držitelem novinářské Ceny Karla Havlíčka Borovského za roku 2018. Každé pondělí vydává vlastní newsletter, který odebírá přes 3.800 lidí.

Sdílejte