Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Komiks Alois Nebel ke stažení jako aplikace pro iPad i iPhone

Aplikace a tři ukázky jsou zdarma, všech 115 příběhů je možné koupit za 4,99 eur.

Populární komiks Alois Nebel, který po papírové verzi dostal filmovou podobu, je možné číst také v tabletech iPad a v mobilních telefonech iPhone. Speciální aplikaci k tomu připravilo multimediální studio Newslab, které ji představilo v neděli 6. listopadu na Appleforu.

Aplikace nabízí 115 kreslených povídek cyklu Na trati, ty jsou inspirovány základními postavami z původní komiksové trilogie Alois Nebel, se samotným příběhem ale nejsou nijak spojeny. Vycházely týdně v časopise Reflex od září 2005 do prosince 2007.

„Aplikace přináší věrnou podobu (včetně stránkování) dnes už rozebrané knižní edice, která vyšla v roce 2008 v nakladatelství Labyrint. Jednotlivé texty byly nově editovány, opraveny a doplněny. Řazení je chronologické a respektuje dobu vzniku,“ přiblížil Jiří Vítek z Newslabu. „Věkový rating přístupnosti aplikace dle kritérií Apple bude 17+, a proto nebude aplikace dostupná v Saudské Arábii a Spojených arabských emirátech,“ doplnil.

Aplikaci je možné stáhnout zdarma, prohlédnout si tři ukázkové stránky komiksu, přečíst krátkou charakteristiku postav nebo přehrát upoutávku na stejnojmenný film. Přístup ke všem 115 kresleným povídkám půjde zakoupit za 4,99 eur, přímo v aplikaci.

„Vylepšili jsme engine pro zobrazování komiksů, který měl premiéru v aplikaci Malý bůh. Zapracovali jsme především na stabilitě, ale také na rychlosti prohlížení, plynulosti stránkování apod. Komiks lze opět prohlížet po celých stránkách nebo po jednotlivých okénkách a nechybí ani lišta s náhledy stran,“ podotkl Vítek.

Alois Nebel pro iPad

Alois Nebel pro iPad

Alois Nebel pro iPad

Alois Nebel pro iPad

Komiksové příběhy Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99, které vycházely v Reflexu, se odehrávají v městečku Bílý Potok, ztraceném mezi horami a vlkodlačími lesy na česko - polské hranici. Právě sem je umístěna také kreslená románová trilogie Alois Nebel (Bílý Potok, Hlavní nádraží a Zlaté Hory, 2003 až 2005).

Povídky Na trati vypráví hlavní postava komiksu, výpravčí Alois Nebel. Vedle Wachka, Nebelovy manželky Květy a výčepního Šokina vstupují do těchto krátkých příběhů i nové postavy – polský farář, hospodyně Mária, autobusák Tonda Kočí nebo dealer umění z Prahy. Povídky zachycují a komentují naši současnost pohledem obyčejných lidí ze zapadákova.