V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Komunikaci Aspenu přebírá Žáček od Zelených

Exmluvčí Junáka, zemědělství a Strany zelených Jenda Žáček má propagovat think tank.

Jenda Žáček

Jenda Žáček

Komunikaci think tanku Aspen Institute Prague bude od konce dubna řídit Jenda Žáček. Na nově zřízené pozici manažera komunikace bude mít na starosti PR, sociální sítě a celou komunikaci včetně strategie.

Žáček do Aspenu přechází ze Strany zelených, kde od roku 2013 působil na pozici mluvčího a vedoucího komunikace. „Mou prioritou je dostat Aspen Institute šířeji do povědomí veřejnosti, aktivněji komunikovat s médii a zaměřit se na jeho komunikační strategii,“ přibližuje Žáček.

Ten absolvoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde studoval marketingovou komunikaci a PR. Od roku 2006 dělal mluvčího organizace Junák–Český skaut. V roce 2011 se stal vedoucím PR oddělení a tiskovým mluvčím ministerstva zemědělství.

Americký Aspen Institut financují tamější nadace, v Česku je podle Žáčka snahou think tanku své financování co nejvíc diverzifikovat. Loni organizaci zásadněji přispěly Burza cenných papírů Praha, CEC Government Relations, Nadace Zdeňka a Michaly Bakalových, Chateau Mcely, McCann-Erickson Prague, advokátní kancelář PRK Partners, Škoda Auto, T-Mobile Czech Republic, Vigo Investments a obecně prospěšná společnost Zaostřeno.

Zdroje získal institut také díky partnerství s Central European Policy Institute, galerií Dox, International Visegrad Fund či s KPMG. Dary fyzických osob tvoří další, byť menší část příjmů.