Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Komunikaci FetView dělají matky z Maternum

Německo-česká společnost Zeitgeist Health má nového partnera pro komunikaci své gynekologicko-porodnické aplikace FetView na českém trhu. Stala se jím nezisková organizace Maternum, která pomáhá ženám na mateřské či rodičovské dovolené zůstat profesně aktivní. Maternum pro FetView zajišťuje kompletní správu Facebooku, aktivity na komunitních webech, tvorbu odborného i laického obsahu pro weby a korporátní a produktovou komunikaci.

„Spojili jsme se s organizací Maternum, protože nikdo není povolanější, než maminky malých dětí, které mají období těhotenství ještě v čerstvé paměti,“ tvrdí David Dostal, předseda představenstva Zeitgeist Health. 

„Pro ZeitGeist jsme sestavili tříčlenný tým složený z novinářky, specialistky na sociální sítě a PR manažerky, který plně pokrývá klientovy požadavky a zároveň v něm funguje vzájemná zastupitelnost. Maternum má aktuálně v databázi zhruba 150 žen na mateřské či rodičovské, které jsou vysoce kvalifikované a mají zájem a čas pracovat,“ uvedla Zuzana Tinglová, zakladatelka a ředitelka Maternum.