Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Komunikaci ministerstva obchodu řídí Řepka

  • ČTK
  • 17. 09. 2018 20:50
Milan Řepka

Milan Řepka

Novým mluvčím a ředitelem odboru komunikace ministerstva průmyslu a obchodu je Milan Řepka, který poslední rok pracoval jako reportér Praha TV senátora Iva Valenty. Ve funkci nahradil Štěpánku Filipovou, která na ministerstvu působila od února. Resort jako ministryně řídí Marta Nováková (za ANO).

Svou profesní kariéru zahájil Řepka v 90. letech jako parlamentní zpravodaj v Československém a následně v Českém rozhlase. Později pracoval v České televizi, kde byl parlamentním zpravodajem a také moderátorem zpravodajství a politického diskusního pořadu Debata. Pak víc než deset let dělal ve státní správě - nejprve na ministerstvu obrany jako tajemník ministra, mluvčí ministerstva a ředitel odboru vztahů s veřejností. V letech 2003 až 2005 byl diplomatem stálé delegace České republiky při NATO v Bruselu. V době úřednické vlády Jana Fischera byl mluvčím českého ministerstva zahraničních věcí.

Následně působil mimo jiné jako PR manažer výstavby plynovodu Gazela a mluvčí provozovatele tuzemských plynovodů, skupiny Net4Gas. Byl také externím konzultantem pro komunikaci místopředsedy vlády a ministra pro vědu a výzkum.