V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kontrakt na propagaci Olomouce obhájila TK Plus

  • ČTK
  • 07. 05. 2018 12:00
Miroslav Černošek. Foto: Robert Zlatohlávek / Empresa Media / Profimedia.cz

Miroslav Černošek. Foto: Robert Zlatohlávek / Empresa Media / Profimedia.cz

Výběrové řízení na tříletou propagaci města Olomouce v tuzemsku vyhrála prostějovská agentura TK Plus Rolanda Uhriny a Miroslava Černoška. Radnice jí za tyto služby zaplatí 6 milionů Kč. Do výběrového řízení, jehož vítěz byl vybrán v polovině dubna, přišly dvě nabídky. ČTK informaci získala z databáze veřejných zakázek. „Předmětem rámcové dohody budou služby v oblasti marketingu a propagace statutárního města Olomouce na různých společenských, kulturních a sportovních akcích v ČR dle ročního plánu propagace, vypracovaného dodavatelem,“ stojí v popisu veřejné zakázky.

Mezi hodnoticími kritérii při posuzování nabídek nebyla cena, která je stanovena na 2 miliony Kč ročně, hodnocen byl naopak počet a rozmanitost akcí či rozsah prezentace. Podobnou zakázku olomoucká radnice vypsala v roce 2012, kdy ji také získala TK Plus. Za zajištění marketingových a propagačních služeb v letech 2012 až 2014 město tehdy zaplatilo 5,2 milionu Kč.

Samosprávy v Olomouckém kraji každoročně investují do propagace milionové částky. Například hejtmanství v letech 2015 až 2018 za propagaci ročně platí 4,5 milionu Kč. Krajskou zakázku v celkové hodnotě 18 milionů Kč vyhrála rovněž TK Plus, která propagaci kraje zajišťovala už v předchozích letech. A TK Plus nedávno uspěla i v tendru na roční propagaci Prostějova na sportovních a kulturních akcích. Prostějov letos za tyto služby zaplatí agentuře zhruba 2 miliony Kč. Dosavadní smlouva s TK Plus, která za léta 2014 až 2017 od radnice dostala 14 milionů Kč, skončila loni.

Marketingová společnost TK Plus se specializuje především na pořádání sportovních a kulturních podniků. Mezi její hlavní aktivity patří tenisový turnaj UniCredit Czech Open a atletický mítink Zlatá tretra Ostrava.