Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Konzultanty Acomware řídí Říha, marketing Jíra

Marek Říha

Marek Říha

Konzultační společnost Acomware mediální skupiny Mafra našla nové vedoucí dvou ze svých klíčových oddělení. Roli vedoucího konzultantů přebírá Marek Říha, novým marketingovým ředitelem je Jindřich Jíra. Říha dosud v Acomware řídil kreativu a obsah. V roce 2007 spoluzakládal komunikační agenturu Insidea, v níž byl výkonným a kreativním ředitelem. Vedení konzultantů přebírá po Jaroslavu Kauckém, který přešel do Premium Fashion Brands na pozici ředitele e-commerce.

Jíra donedávna šéfoval marketingovému oddělení Netmailu. Dosavadní marketingový ředitel Ondřej Klega se bude ve firmě věnovat oblasti obchodního rozvoje.

Jindřich Jíra

Jindřich Jíra

Do Říhova týmu konzultantů nově přišla Kristína Kasalová, připravuje integrované kampaně a řešení pro klienty. Předchozí zkušenosti sbírala ve výkonnostní agentuře NMPi ve Velké Británii. Acomware teď zaměstnává přes 75 lidí.

Katarína Kasalová

Katarína Kasalová