Koranteng a Cristovao budou mít online show Rey a Ben

Nový internetový pořad uvede televize Nova na svém nezpoplatněném webu Nova Plus.

Ben Cristovao a Rey Koranteng v chystané show televize Nova. Foto: TV Nova

Ben Cristovao a Rey Koranteng v chystané show televize Nova. Foto: TV Nova

Ben Cristovao a Rey Koranteng v chystané show televize Nova. Foto: TV Nova

Ben Cristovao a Rey Koranteng v chystané show televize Nova. Foto: TV Nova

Televize Nova se brzy chystá uvést nový internetový pořad Rey a Ben show, s Reyem KorantengemBenem Cristovaem. Hudebník Cristovao se v něm potkává se svým vzorem z mládí, moderátorem Korantengem, tváří hlavní zpravodajské relace Novy Televizní noviny i jejích občasných politických debat. Novinka má ukazovat vzájemné propojení rozdílných světů a životních stylů. „Rozdíl generací, názorů, ale také vzájemné porozumění a inspirace, u kterých je divák svědkem různých vtipných dialogů,“ tak Nova představuje svůj pořad, chystaný výhradně pro internet. K vidění bude na Nova Plus, zdarma přístupném webu televize.

Další novinkou, která se už na Nova Plus objevila, je série Do posledního sousta. V ní se vystřídali bývalí soutěžící z televizní kuchařské reality show MasterChef s recepty, jak využít zbytky z vaření běžné domácnosti.

Do posledního sousta. Foto: TV Nova

Do posledního sousta. Foto: TV Nova

Web Nova Plus televizi slouží právě k uvádění kratších sérií nebo těch, které navazují na velké televizní cykly, soutěžní či seriálové. Novými díly tak nyní pokračuje také zábavní Expedice Ulice. Tváře z „nekonečného“ podvečerního seriálu Novy Ulice na webu představují hlavní témata udržitelného rozvoje a snaží se ukázat, že jednání každého z nás může ovlivnit prostředí, v němž žijeme.

Expedice Ulice: vpravo Petr Vacek. Foto: TV Nova

Expedice Ulice: vpravo Petr Vacek. Foto: TV Nova

S původními pořady na Nova Plus začala televize Nova před sedmi lety. Aktuálně k nim patří i tematické rozhovory s odborníky z audiovizuálního odvětví NFN Talks, uváděné pravidelně každý týden. Navazují na odborné workshopy NFN Class, respektive na studentskou Noc filmových nadějí (odtud zkratka NFN), kterou letos čeká 15. ročník. Workshopy a rozhovory přehlídku doplnily poprvé loni, s cílem ještě víc podporovat mladé filmaře.

Ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska a výkonný ředitel ČT24 Petr Mrzena loni na NFN Class. Foto: TV Nova

Ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska a výkonný ředitel ČT24 Petr Mrzena loni na NFN Class. Foto: TV Nova

Svůj neplacený web Nova Plus spustila televize Nova v roce 2014, s cílem umožnit na něm po omezenou dobu zhlédnout své pořady uvedené předtím v premiéře na televizní obrazovce. Nova Plus dodnes existuje vedle placené videotéky Voyo, jejíž obsah zároveň propaguje. Voyo funguje 11 let, od ledna 2011, intenzivně se na ně Nova zaměřila loni, s cílem dosáhnout do pěti let mety milion předplatitelů. Aktuálně jich je podle šéfa internetových aktivit CME Daniela Grunta už 350.000.

Na výrobu původních děl pro placenou videotéku Voyo jdou podle šéfů Novy stovky milionů korun ročně. Sled sérií exkluzivně pro Voyo loni odstartoval třídílný Případ Roubal, v lednu následoval rovněž třídílný Guru. Avizovanými novinkami letošního jara budou třídílná série Iveta o zpěvačce Ivetě Bartošové, osmidílná komediální Národní házená či šestidílné sociální drama Jitřní záře. Na Voyu pokračuje novými díly také Ordinace v růžové zahradě.

Z chystané série Iveta. Foto: TV Markíza

Vojtěch Vodochodský jako Petr Sepéši a Anna Fialová jako Iveta Bartošová. Foto: TV Markíza

Langmajer, Suchánek, Pechlát, Vršek, Neužil, Špalek v seriálu Národní házená. Foto: TV Nova

Langmajer, Suchánek, Pechlát, Vršek, Neužil, Špalek v seriálu Národní házená. Foto: TV Nova

Z chystané série Jitřní záře. Foto: TV Nova

Petra Bučková a Jan Plouhar v sérii Jitřní záře. Foto: TV Nova