V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Korporátní bankovnictví v ČSOB povede Marek Loula

Marek Loula

Marek Loula

Vrchním ředitelem korporátního bankovnictví v ČSOB se k 1. únoru stane Marek Loula, dosavadní výkonný ředitel pro informační a komunikační technologie. V čele korporátního bankovnictví vystřídá Jána Lučana, který posílí nejvyšší vedení ČSOB na Slovensku a od rovněž od 1. února se stane členem představenstva a vrchním ředitelem pro oblast financí ČSOB Slovensko. Na starosti bude mít především oblasti financí, řízení rizik, controlling, řízení aktiv a pasiv, řízení kvality dát a nákup. Zároveň se stává součástí nejvyššího vedení celé slovenské skupiny ČSOB, kde vystřídá Stefana Delaeta.

Loula zahájil kariéru v roce 1998 v belgické KBC Bank. Po akvizici ČSOB se v roce 1999 přesunul do ČSOB, kde měl na starosti nejprve rozvoj mezinárodní klientely a projekty v oblasti cash managementu pro firmy. Následně byl v letech 2003 až 2008 ředitelem regionální pobočky v Brně. Poté působil až do konce roku 2014 v divizi pro schvalování a řízení úvěrů, od roku 2010 jako její výkonný ředitel. Výkonným ředitelem pro informační a komunikační technologie ČSOB byl jmenován v lednu 2015.

„Exportéři postupně přicházejí o kurzový polštář. Všechny firmy na trhu jsou pod mzdovým tlakem a jsou vystaveny nutnosti zrychlovat investice do automatizace svých procesů. Na trhu se postupně objevují nové firmy v sektoru služeb, které rychle rostou, poroste jejich podíl na HDP, ale nejsou to příjemci tradičních forem financování,“ přiblížil Loula oblasti, kterým se chce v nové pozici věnovat.