V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kosmetika NYX Professional Makeup otevřela prodejnu na Chodově

Interiér prodejny NYX Professional Makeup

Interiér prodejny NYX Professional Makeup

Interiér prodejny NYX Professional Makeup

Interiér prodejny NYX Professional Makeup

Kalifornská značka kosmetiky NYX Professional Makeup otevřela v Česku v Centru Chodov na začátku června svou druhou kamennou prodejnu. První se nachází v obchodním centru Nový Smíchov. NYX Professional Makeup prodává v Česku například skrze parfumerie Douglas, ale i přes vlastní e-shop. Sortiment, který v obchodech značka nabízí, se skládá z make-upových potřeb pro líčení očí, rtů, obličeje nebo štětců. Veškerá nabídka celkem čítá 2.000 položek, zejména pro profesionální makeup artisty. 

Kosmetika NYX Professional Makeup patří do nadnárodní skupiny L’Oréal Group, která v regionu Maďarsko, Slovensko a Česko aktuálně provozuje 6 butiků značky. Dva se nachází v Česku, dva v Maďarsku a dva na Slovensku, poslední byl otevřen 16. června v bratislavském obchodním centru Eurovea. Značku NYX Professional Makeup založila v roce 1999 maskérka Toni Ko, název značky odvodila od stejnojmenné řecké bohyně noci. 

„Značka NYX Professional Makeup cílí především na začínající make-up artisty. Velkou část cílové skupiny tvoří takzvaní makeup junkies, tedy dívky (i chlapci), kteří se denně inspirují na sociálních sítích (YouTube, Instagram), jak si vytvořit dokonalý make-up,“ uvedla pro Retailek Tereza Law, která má na starost komunikaci NYX Professional Makeup. Celosvětově značka spolupracuje s influencery – beauty youtubery nebo makeup artisty, kteří své umění prezentují na Instagramu. V Česku je to třeba bloggerka PetraLovelyHair nebo GetTheLouk.