V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kotěra z prodejen Náš Grunt se přidává ke Sklizeno Foods

Představení konsolidace na tiskové konferenci. Zleva: Petr Borkovec, Aleš Kotěra, David Kukla a Tomáš Babinec, zastupce výroby paštik Čongrády

Na tiskové konferenci zleva: Petr Borkovec, Aleš Kotěra, David Kukla a Tomáš Babinec, zastupce výroby paštik Čongrády

Aleš Kotěra, jeden ze čtyř zakladatelů firmy s kvalitními potravinami Náš Grunt, se přidává k dvojici Petr Borkovec a David Kukla, kteří ovládají společnost Sklizeno Foods. Kotěra získá v nově konsolidované síti pozici managing partnera odpovědného za obchodní síť a nákup a také majetkový podíl ve výši 10 %. Borkovec a Kukla letos v dubnu ohlásili spojení jejich společností My Food Market a Sklizeno. Sklizeno Foods dosud disponovala 25 prodejnami a restauracemi v Česku, s Kotěrovým Gruntem se k nim přidá dalších 20 prodejen. Borkovcovi zůstává ve společnosti podíl 53,5 %, Kuklovi 31,5 % a 5% podíl zůstává Jiřímu Studenému, původnímu společníkovi Sklizena.

O konsolidaci na trhu kvalitních potravin se snažíme dlouhodobě, spojení se sítí Náš Grunt je proto logickým krokem. Náš Grunt založili původně čtyři společníci. K nám se z nich přidal pouze Aleš Kotěra, zbylé tři jsme vyplatili,“ přiblížil Borkovec. Ten ve společnosti zůstává v hlavní řídící pozici, kromě sítě My Food Market a Sklizeno Foods mu z části patří také společnost Partners zaměřená na finanční poradenství. Kukla funguje i nadále ve Sklizeno Foods jako managing partner zodpovídající za výrobu, nákup, velkoobchod a dodržování kodexu prodejců. V návaznosti konsolidaci vzniká v Brně nový distribuční sklad Sklizeno Foods, který má podle slov Borkovce už letos zlepšit logistické a kapacitní možnosti vyplynulé spojením s Gruntem. Přestěhování do nového plánuje síť i v Praze, a to v příštím roce.

Mapa stávajících a budoucích poboček sítě Sklizeno Foods

Mapa stávajících a budoucích poboček sítě Sklizeno Foods 

Další rozvoj společnosti bude stejně jako dosud veden prostřednictvím franšíz. Aktuálně pro potenciální franšízanty nabízí Sklizeno Foods 3 formy franšízy - Snack & Market, Sklizeno-opravdové jídlo a Sklizeno-Foodie Market. Na příští rok se chystá franšízing pro koncept Sklizeno – Food Lovers (pomezí bistra-restaurace) a My Food Bistro (bistro zaměřeno na snídaně a obědy). Pro příští rok má společnost v plánu otevřít při nejmenším 10 prodejen v 5 českých městech. Do konce roku 2018 má síť v plánu disponovat 80 prodejnami. Největší expanze je plánovaná na sever a východ Česka - například do Chebu, Karlových Varů, Chomutova, Mostu, Liberce, Děčína, České Lípy, Třince, Karviné, Prostějova, Orlové, Havířova nebo do Přerova. Vlastníci také nastínili předpokládaný obrat firmy pro letošní rok - 500 milionů Kč. Pro příští rok si nově konsolidovaná společnost stanovila dosáhnout obratu 750 miliónů Kč. Letos v dubnu přitom Kukla s Borkovec uváděli ambici mít v roce 2017 obrat ve výši miliardy Kč.