V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kovanda ekonomem a tváří Rusňákova fondu

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

Mediálně známý ekonom Lukáš Kovanda, který dosud působil jako hlavní ekonom společnosti Cyrrus, se stal tváří investičních fondů Czech Fund ze skupiny DRFG Davida Rusňáka. Má hledat nové investiční příležitosti a svými vystoupeními v médiích či na odborných akcích propagovat značku Rusňákových fondů, výlučně zaměřeného na české komerční nemovitosti.

Kovanda vystudoval demografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Doktorát získal na Národohospodářské fakultě VŠE. Od roku 2007 spolupracoval s časopisem Týden, nejprve jako redaktor, poté coby hlavní ekonomický analytik. V roce 2012 řídil redakci ekonomického týdeníku Profit. Nyní je stálým spolupracovníkem Reflexu a Českého rozhlasu. V letech 2017 a 2018 byl členem expertního týmu poradců neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.

Po Martinovi Slaném, který do DRFG přišel z Institutu Václava Klause, je Kovanda druhou ekonomickou posilou Rusňákovy investiční skupiny během jednoho měsíce.