Kozub a spol. uvádí online seriál Skoro na mizině

Tvůrci populární internetového seriálu Lajna připravili seriál Skoro na mizině, který s humorem zachycuje situaci herců ode dne, kdy byla zavedena karanténa kvůli koronaviru. První epizoda díla, v němž se mísí realita a fikce, bude mít premiéru ve středu 22. dubna na YouTube.

Prvotní nápad vznikl na konci března a 10. dubna byla první část natočena. V seriálu se představí herci ostravského Divadla Mír v čele s osobitým seskupením Tři tygři. V něm vyniká letos čtyřiadvacetiletý Štěpán Kozub, známý z Lajny jako labilní hokejista Lupták. Videa Tří tygrů sbírají na YouTube statisíce zhlédnutí i četné pochvaly pobavených diváků.

Moravskou část v první epizodě nového cyklu doplnil Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Michal Suchánek, Jana Bernášková a Rudolf Merkner. Pražští herci vstupují do děje přes aplikaci Face Time umožňující videohovory.

Režíruje Vladimír Skórka. „Tento typ režírování jsem zažil poprvé. Bylo to dost neobvyklé a o to více zajímavé,“ podotkl Skórka, který stejně jako celý štáb pracoval bez honoráře. „Michal Suchánek se dokonce nabídnul, že v seriálu nejen zahraje, ale že nám pomůže napsat scénář, což nám s Martinem Šimičkem velice pomohlo, protože času bylo strašně málo,“ dodal režisér.

Sitcom na pozadí koronavirové pandemie připravuje i Česká televize, která oznámila natáčení seriálu Láska v čase korony. Natáčí se s robotickými kamerami a s minimálním štábem, na scéně jsou spolu jen herci, kteří žijí ve společné domácnosti, a mezi ostatními herci je při natáčení bariéra, například dveře. Scénář i organizace natáčení vzniká během telekonferencí a ve vysílání ČT se má seriál objevit od pondělí 4. května.