Kozub a spol. uvádí online seriál Skoro na mizině

Tvůrci populární internetového seriálu Lajna připravili seriál Skoro na mizině, který s humorem zachycuje situaci herců ode dne, kdy byla zavedena karanténa kvůli koronaviru. První epizoda díla, v němž se mísí realita a fikce, bude mít premiéru ve středu 22. dubna na YouTube.

Prvotní nápad vznikl na konci března a 10. dubna byla první část natočena. V seriálu se představí herci ostravského Divadla Mír v čele s osobitým seskupením Tři tygři. V něm vyniká letos čtyřiadvacetiletý Štěpán Kozub, známý z Lajny jako labilní hokejista Lupták. Videa Tří tygrů sbírají na YouTube statisíce zhlédnutí i četné pochvaly pobavených diváků.

Moravskou část v první epizodě nového cyklu doplnil Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Michal Suchánek, Jana BernáškováRudolf Merkner. Pražští herci vstupují do děje přes aplikaci Face Time umožňující videohovory.

Režíruje Vladimír Skórka. „Tento typ režírování jsem zažil poprvé. Bylo to dost neobvyklé a o to více zajímavé,“ podotkl Skórka, který stejně jako celý štáb pracoval bez honoráře. „Michal Suchánek se dokonce nabídnul, že v seriálu nejen zahraje, ale že nám pomůže napsat scénář, což nám s Martinem Šimičkem velice pomohlo, protože času bylo strašně málo,“ dodal režisér.

Sitcom na pozadí koronavirové pandemie připravuje i Česká televize, která oznámila natáčení seriálu Láska v čase korony. Natáčí se s robotickými kamerami a s minimálním štábem, na scéně jsou spolu jen herci, kteří žijí ve společné domácnosti, a mezi ostatními herci je při natáčení bariéra, například dveře. Scénář i organizace natáčení vzniká během telekonferencí a ve vysílání ČT se má seriál objevit od pondělí 4. května.

Sdílejte