Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Král opouští představenstvo i marketing Seznamu

Petr Král

Petr Král

Jen půl roku vydržel na pozici marketingového ředitele české internetové jedničky Seznam.cz Petr Král. Nastupoval letos v dubnu z místa produktového ředitele a zaujal pozici, kterou před čtyřmi lety opustil Michal Vodák. „Na trhu se nám nepodařilo najít vhodného kandidáta, a proto volíme cestu interního člověka,“ oznamovala tehdy firma. Post šéfa marketingu Král opustil s říjnem, stejně tak odešel z představenstva firmy, kterou vlastní Ivo Lukačovič.

V Seznamu pracoval osm let, od roku 2009 – nejprve jako seniorní produktový manažer, od roku 2014 jako produktový ředitel, v létě 2016 se stal členem představenstva. Před příchodem do Seznamu spoluzakládal pracovní portál Agentka.cz, předtím dělal pro provozovatele podobných, větších služeb LMC a Monster.