Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Kramárová jako šéfredaktorka Ženy a život končí

Michaela Kramárová

Michaela Kramárová. Foto: Anna Kovačič

Z pozice šéfredaktorky čtrnáctideníku Žena a život odešla koncem května Michaela Kramárová. Pozici zastávala devět a čtvrt roku, nastupovala v únoru 2010. Její odchod je dalším v řadě nedlouho poté, co časopisy vydavatelství Bauer Media převzala mediální skupina Mafra. Nový vlastník už sáhl na posty generální ředitelky, obchodního ředitele a zredukoval pozice publisherů. „Bylo mi řečeno, že pozice šéfredaktorky Ženy a život se ruší,“ řekla Kramárová Médiáři ke svému odchodu. S ní z časopisu odchází také art directorka Petra Lorse Tynklová.

Vedení magazínu od června převzala publisherka Etela Lukeš Fiantová. Tým v čele s Kramárovou ještě před měsícem stihl připravit speciální číslo k 25 letům Ženy a život, dosud nejrozsáhlejší vydání magazínu, o 284 stranách. Posledním počinem odcházející šéfredaktorky je aktuální číslo, které se bude prodávat od středy 12. června.

Žena a život vychází od roku 1994, aktuálně je podle Mediaprojektu nejčtenějším titulem v segmentu časopisů životního stylu pro ženy s 237.000 čtenářek a čtenářů na číslo. Průměrný prodej za poslední kvartál 2018 a první kvartál 2019 činil 36.729 výtisků.