Kreativní ředitel Záruba opouští televizi Nova

Alan Záruba odchází jinam. Vedoucím grafiky Novy bude Lukáš Fišárek ze studia Oficina.

Alan Záruba. Foto: TV Nova

Alan Záruba přišel na Novu v červnu 2012 po pěti letech v ČT, kreativním ředitelem Novy byl od června 2014. Odchází ke konci října 2021. Foto: TV Nova

Kreativní ředitel Alan Záruba k poslednímu říjnu opouští televizi Nova. „Po devíti a půl letech jsem rozhodl přijmout nové výzvy v propojení designu, sportu a nových technologií – v oblastech, které mě vždy naplňovaly nejvíc, a to na širší, víc globální platformě, kde se zase mohu učit nové věci a uplatňovat své zkušenosti z tvorby v kreativním průmyslu a mediální sféře,“ prohlásil. Kam přestupuje, to zatím neuvedl.

V důsledku toho dojde na Nově k dalším změnám. V průběhu října se sloučila sekce kreativy a marketingu do jedné pod vedení marketingového ředitele Jakuba Strýčka. Na pozici vedoucího grafiky nastupuje Lukáš Fišárek, zakladatel studia Oficina. Dosavadní vedoucí grafiky Radovan Černý povede nové oddělení kampaní. To má spoluvytvářet s ostatními částmi marketingové sekce komplexní řešení marketingových kampaní pro jednotlivé formáty vysílání skupiny Nova a rovněž zodpovídat za dodržování strategie, plánů a harmonogramu jednotlivých částí kampaní. Producentské úkoly Jaroslava Štefka se z kreativy rozšíří i na marketing.

„Na Novu jsem nastupoval v červnu 2012. Od té doby se nám podařilo realizovat řadu úspěšných projektů a vystavět zkušený kreativní tým plný profesionálů. Nová zpravodajská studia, staniční design, nové sportovní stanice a nepřeberné množství programových kampaní,“ loučí se Záruba a Novu chválí za „vyspělou korporátní kulturu“.

Zárubův pokračovatel na Nově Fišárek vystudoval UMPRUM, už na škole pracoval jako asistent režie a výtvarník v reklamním a televizním průmyslu. V roce 2006 nastoupil jako art director do České televize, kde se podílel na redesignu všech kanálů. V roce 2008 spoluzaložil studio Oficina, které je českou grafickou špičkou v televizním a filmovém světě. Získal řadu ocenění, včetně Českého lva za plakát k filmu Po strništi bos. Kromě kreativní práce se věnuje i edukační činnosti na českých a zahraničních univerzitách, workshopech a festivalech.