Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Kreativní studio Point FM přibírá tvůrce fotoalb

Moje první album se vyrábí ručně

Moje první album se vyrábí ručně

Kreativní studio Point FM Marka Kříže a Martina Šetka získalo podíl v projektu Moje první album pražské firmy BAA Group Global. Teď nově vzniká stejnojmenná společnost s ručením omezeným, v níž bude Point FM držet 30 % a BAA Group Global většinových 70 %. Moje první album letos v Česku spustilo prodej svého prvního produktu - ručně vyráběného fotoalba určeného rodičům, které stojí 1.599 Kč. Tvůrci chtějí produkt brzy spustit i na zahraničních trzích.

„Fotoalb pro rodiče, kteří si do něj lepí fotky svých dětí, je na trhu hodně, ale když se rozhodnete někomu album koupit a začnete skutečně obchody procházet, zjistíte, že jde většinou o nekvalitní a kýčovité kusy. My jsme přes rok pracovali na albu, které se nebudete stydět vystavit ve své knihovně,“ prohlásil Ondřej Peters. Ten spolu s Liborem Hrbáčkem projekt založil a napůl vlastní vlastní zmíněnou BAA Group Global.

Marek Kříž a Martin Šetek. Foto: Jan Volejníček

Marek Kříž a Martin Šetek. Foto: Jan Volejníček

Moje první album se stává třetím projektem studia Point FM. Prvními dvěma jsou messenger bot iPov a mobilní aplikace pro pomoc s domácí přípravou kávy Brewtime. „Ty už překonaly fázi čistého experimentování a víme, co od nich očekávat a jak s nimi dál nakládat. To nám umožnilo vstoupit do Alba, od kterého máme velké očekávání nejen v Česku, ale i v okolních zemích,“ doplňuje managing partner Point FM Marek Kříž.