Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Kreativním ředitelem Symbia se stal Krbůšek

Václav Krbůšek

Václav Krbůšek

Kreativním ředitelem Symbia se stal Václav Krbůšek. V agentuře pracuje osm let, v posledních letech především jako režisér audia a videa inhouse produkce Symbiograf. V Symbiu má za sebou kampaně pro Radegast, T-Mobile, Twisto, Sazku nebo interaktivní simulaci Pussy Walk. Letos obhájil prvenství v soutěži Young Lions v kategorii Digital. Funkci přebírá po Miky Karasovi, který přešel do Scholz & Friends.

Mým úkolem je využít sílu talentů z různých oddělení a posunout naše kreativní výstupy na další úroveň,” uvedl Krbůšek. Agentura má za sebou přerod z digitální v integrovanou agenturu, vzniklo v ní také silné strategické oddělení. V rámci nové role chce Krbůšek rovněž svěřit větší zodpovědnost jednotlivcům napříč produkčními týmy. 

“Chci, aby každý výstup Symbia měl kus nás, aby v tom byla naše odvaha dělat věci jinak,” vysvětlil svou vizi Krbůšek. „Po 10 letech v reklamě si průběžně všímám, že s dobrou myšlenkou může přijít profese, která není v ostatních agenturách tradičně viděna jako součást ‚kreáče‘. Stalo se mi to s accounty, projekťáky, studenty filozofie, dokonce i s klienty. Proto chci kreáč otevřít pro lidi s talentem bez ohledu na jejich zaměření,“ doplnil.