Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Krejčí za ČSSD je znovu šéfem rady pro vysílání

Čtyřčlenné vedení orgánu regulujícího televize a rádia si rozdělila vládní ČSSD s lidovci a s ODS. Vládní ANO přišlo zkrátka, stejně jako při nedávné volbě nových členů rady.

Ivan Krejčí. Repro: cssd.cz

Ivan Krejčí. Repro: cssd.cz

Předsedou regulační rady pro rozhlasové a televizní vysílání se stal opět Ivan Krejčí, dosavadní šéf rady a nominant ČSSD. Regulátor na zasedání v tomto týdnu zvolil i zbývající členy předsednictva. Místopředsedy rady se dnes stali Martin Bezouška (za ČSSD) a Václav Jehlička (bývalý ministr kultury za KDU-ČSL), třetím místopředsedou byl s účinností od 27. července zvolen Václav Mencl, kterého poslanci do rady vyslali místo někdejšího místopředsedy Milana Boušky (oba za ODS).

Krejčí byl v čele rady od loňského března, kdy vystřídal další zástupkyni ČSSD Kateřinu Kalistovou po jejím odchodu na ministerstvo kultury. Po uplynutí mandátu jej sněmovna do vysílací rady vyslala znovu, znovuzvolen byl v dubnu.

Rada je správním úřadem, který vykonává státní správu ohledně rozhlasového a televizního vysílání. Tvoří ji 13 členů, které jmenuje a odvolává předseda vlády na návrh Poslanecké sněmovny. Funkční období člena rady je šest let. Pro letošní rok má rada ve svém rozpočtu na výdaje téměř 55 milionů Kč.

Nové stranické rozložení sil v radě

ČSSD: 4

Ivo Kostrhun, staronově Ivan Krejčí, nově Martin Bezouška,Dagmar Zvěřinová

ANO: 2

Jana Kasalová, nově Radka Burketová

KDU-ČSL: 2

Václav Jehlička, nově Marek Poledníček

TOP 09: 2

Milada Richterová, nově Dana Jaklová

ODS: 2

Richard Svoboda, nově Václav Mencl

KSČM: 1

nově Daniel Novák