Veřejnoprávní Český rozhlas zastavil spolupráci se Štěpánem Kotrbou, svým dosavadním externím analytikem, někdejším členem Rady Českého rozhlasu. Důvodem je incident z královéhradeckého nedělního sjezdu ČSSD. Vyjádření rozhlasu i Kotrby přináší Echo24.cz, incident popisuje Respekt.

Křesťanské rádio Proglas dostalo digitální licenci

Licenci k provozování celoplošného digitálního rozhlasového vysílání obdržela tento týden od rady pro vysílání brněnská firma Radio Proglas Martina Holíka, k šíření programu rádia Proglas. Oprávnění platí 8 let.

Křesťanská stanice je financovaná především dary svých posluchačů (momentálně je podle sdělení na svém webu v mínusu několik milionů korun). Poslední dostupné výsledky jsou z roku 2011, kdy firma skončila ve ztrátě 1,9 milionu Kč, v letech 2006 až 2010 tvořila vždy zisk v řádu statisíců, kumulovaně kolem 3 milionů, v roce 2005 měla ztrátu 1,8 milionu.

Majitel rádia Holík se letos v únoru k rozhlasové digitalizaci vyjadřoval na veřejném fóru, to když před poslanci plédoval za platformu T-DAB. „Dovolte Českému rozhlasu opustit s digitálním rozhlasem DVB-T, což má nyní zákonem přikázáno, a nechte je přesunout se do T-DAB, půjde o tytéž finance,“ navrhoval drobně upravit příslušný zákon.