Křetínského Blesk se propojí s prodejem elektřiny a plynu

Vydavatel uvedl další doprovodnou aktivitu monetizující masu čtenářů bulvárního deníku.

Daniel Křetínský. Foto: Profimedia.cz

Vlastník vydavatelství Daniel Křetínský. Foto: Profimedia.cz

Vydavatelství Czech News Center Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, které vydává hlavně deník Blesk, začalo nabízet domácnostem dodávky plynu a energie. Službu Blesk energie bude poskytovat ve spolupráci s firmou EP Energy Trading ze skupiny Energeticko-průmyslový holding. Za rok očekává 50.000 až 100.000 zákazníků. Uvedli to dnes zástupci firem na tiskové konferenci.

Vydavatelství ještě pod názvem Ringier Axel Springer plánovalo uvést takovou službu už loni, a to ve spolupráci s ČEZ, stejně jako jeho slovenská pobočka. Plán změnila koupě Křetínským a Tkáčem, noví majitelé nakonec službu rozjíždějí ve svém okruhu firem.

Prodej energie je podle generální ředitelky CNC Libuše Šmuclerové další komerční aktivitou vydavatelství po virtuálním operátorovi BleskMobil (po dvou letech existence ohlásil 400.000 zákazníků) a dobíjecí platební kartě Blesk peněženka (podle Šmuclerové si ji objednávají stovky lidí denně). Komerční aktivity doplňují příjmy vydavatelství z prodeje tištěných periodik a z inzerce.

Blesk energie nebude využívat podomní prodejce, klienty bude oslovovat prostřednictvím periodik vydavatelství. Zájemci si budou moci dodávky objednávat přes bezplatnou telefonní linku nebo na webu.

Na trhu působí několik desítek dodavatelů energií. Největšími alternativními dodavateli jsou Bohemia Energy s více než půl milionem zákazníků a Centropol Energy, která má přes 300.000 klientů. Konkurují tradičním dodavatelům, jako jsou ČEZ, RWE a Pražská energetika.