Křetínského EP Global Commerce dává nabídku na převzetí Metra

Česká EP Global Commerce Daniela Křetínského předložila akcionářům německé společnosti Metro, která provozuje maloobchodní a velkoobchodní řetězce, včetně značky Makro, činné i na českém trhu, dobrovolnou veřejnou nabídku na převzetí všech kmenových a prioritních akcií bez jmenovité hodnoty. EP Global Commerce vlastní Daniel Křetínský z 53 %, zbylých 47 % patří Patriku Tkáčovi.

„Nabídka je podmíněna mimo jiné tím, že EPGC dosáhne na dostatečný počet akcií nutných k převzetí kontroly nad společností Metro. Nabídková cena za kmenové akcie činí 16,00 eur a za prioritní akcie 13,80 eur,“ uvedl šéf komunikace EP Global Commerce Daniel Častvaj. Nabídka ohodnocuje všechny akcie Metra na 5,8 miliardy eur, v přepočtu přes 130 miliard Kč. Češi slibují, že budou podporovat růstovou strategii, že nechtějí zavírat obchody Metra v Německu a že nechtějí stěhovat ústředí pryč z Düsseldorfu.

Mluvčí EP Global Commerce doplnil, že česká firma má plnou podporu klíčového akcionáře, společnosti Haniel, od které už loni získala 7,3 % kmenových akcií Metra. Nedlouho poté přikoupila dalších 3,6 % od společnosti Ceconomy.