Křetínský a Tkáč chtějí koupit část Mladé fronty

Dění kolem řadu měsíců očekávané transakce dostává konkrétnější obrysy. Zatím ale není jasné, jakou část vydavatelství Mladá fronta její vlastník František Savov prodá.

  • ČTK
  • 02. 12. 2015 12:30
Daniel Křetínský. Foto: Profimedia.cz

Daniel Křetínský. Foto: Profimedia.cz

Část vydavatelství Mladá fronta, které patří Františku Savovovi, chce koupit společnost Czech Media Invest kontrolovaná Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem. Firma požádala prostřednictvím dceřiné společnosti Gloomar CZ antimonopolní úřad o předběžné posouzení plánované transakce. Úřad začal změnu vlastníka posuzovat, uvedl dnes mluvčí instituce Martin Švanda.

Jakou přesně část firmy Křetínský s Tkáčem od Savova chtějí koupit, respektive které tituly plánují převzít, to dosud není veřejně známo. Žádná transakce zatím není uzavřená, sdělil člen představenstva Czech Media Invest Daniel Častvaj. „Jedná se pouze o její posouzení ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ dodal. Křetínský s Tkáčem před dvěma lety koupili přední tuzemské vydavatelství Czech News Center (bývalý Ringier Axel Springer).

Savovova Mladá fronta vydává ekonomický deník E15, ekonomický týdeník Euro, zpravodajský týdeník v anglickém jazyce E15 weekly, dále časopisy pro děti (Sluníčko, Mateřídouška), lifestylové magazíny (Lidé a Země, For Men, Maminka, Dieta) i odborné tituly (Strategie, Real-immo, Právo & byznys). Má i silnou knižní a online divizi.

Savov nyní žije v Londýně. Čeká tam na další rozhodnutí soudu, který by ho měl vydat do Česka, kde je stíhán kvůli krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti.