Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kříž a Šetek založili kreativní studio Point FM

Point FM funguje nad agenturami Firemedia a Devx, prvním projektem je bot iPov.

Marek Kříž a Martin Šetek. Foto: Jan Volejníček

Marek Kříž a Martin Šetek. Foto: Jan Volejníček

Marek Kříž, zakladatel agentury Firemedia a spoluvlastník vývojové agentury Devx, a Martin Šetek, který dosud ve Firemedia působil jako partner pro obchodní rozvoj, společně uvádějí na trh nový brand Point FM. Popisují ho jako kreativní startup studio, „tým tvořící inovativní projekty, které řeší problémy lidí, přinášejí přidanou hodnotu a mají ambice měnit chování a přemýšlení zákazníků na internetu“. Má fungovat nad zmíněnými agenturami Firemedia a Devx.

Vizuální identitu Point FM zpracoval Tomáš Nečas alias Tom Garcy

Vizuální identitu Point FM zpracoval Tomáš Nečas alias Tom Garcy

Jedním z prvních projektů, které Point FM představí, je messenger bot iPov. Automatizovaný nástroj umožní porovnávat nabídky povinného ručení u většiny českých pojišťoven, a to v prostředí komunikačního nástroje Messenger sociální sítě Facebook. iPov slibuje, že vybere nejnižší nabídku a přes Messenger taky umožní pojištění rovnou uzavřít. Na druhý kvartál 2017 se pak chystá spuštění české alternativy americké supermatrace Casper pod názvem Slee, ve spolupráci s firmou Sleep Centrum, tuzemským prodejcem matrací. Dalším projektem je mobilní aplikace pro pomoc s domácí přípravou kávy Brewtime.

„Majetkové rozdělení v jednotlivých projektech je vždy individuální a až na výjimky do něj budou zakladatelé Point FM vstupovat jako fyzické osoby,“ podotkl Kříž. Konkrétně firmu iPov Group, která provozuje bota iPov, vlastní ze 100 % Martin Šetek.