Krize v médiích reálně není, míní výkonný šéf Seznamu Michal Feix

Michal Feix. Foto: Seznam.cz

Michal Feix. Foto: Seznam.cz

“Krize v médiích reálně není. To, co se tu děje, je reflexe přelévání peněz mezi mediatypy. To někdo může vnímat jako krizi,” řekl dnes Michal Feix, výkonný ředitel české internetové jedničky Seznam.cz, v debatě na konferenci Czech Internet Forum v pražském divadle Archa.

“Krizi má ten, kdo má stěžejní část svého byznysu založenou na mediatypu, který upadá, ať už je to outdoor, print nebo rádio,” doplnil. “Pokud připustíme, že je tu krize, pak tu je minimálně pět šest let, jen to řada firem přehlížela nebo neřešila.”

* Internet zahrnuje display reklamu v rozsahu projektu AdMonitoring ** Admosphere, s.r.o. od ledna 2013 nově přešla na nezávislý monitoring rozhlasu, meziroční srovnání tedy není možné, v současné době je do monitoringu zařazeno 85 rozhlasových stanic bez vlastní inzerce Zdroj: Admosphere, s.r.o. (monitoring internetu: SPIR-Mediaresearch, a.s., ceny TV dle sledovanosti: ATO-Mediaresearch, a.s.)

* Internet zahrnuje display reklamu v rozsahu projektu AdMonitoring
** Admosphere, s.r.o. od ledna 2013 nově přešla na nezávislý monitoring rozhlasu, meziroční srovnání tedy není možné, v současné době je do monitoringu zařazeno 85 rozhlasových stanic bez vlastní inzerce
Zdroj: Admosphere (monitoring internetu: SPIR-Mediaresearch, ceny TV dle sledovanosti: ATO-Mediaresearch)

Výhodou Seznamu, který čerstvě vlastní třetinu vydavatelství Borgis (většinově patří Zdeňku Porybnému, zároveň šéfredaktorovi deníku Právo, který vydává), oproti dalším producentům mediálního obsahu má být nezávislost na politice.

“Ivo Lukačovič nemá žádné politické ambice, Novinky budou do budoucna velmi nezávislé médium, ve srovnání s těmi, které od příštího roku budou vedle nás.”

Symbióza mediatypů podle Michala Feixe

Symbióza mediatypů podle Michala Feixe, ze srpnové konference v pražském Hubu