A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Krúpova Arca Capital na trh uvedla elektronickou stravenku Gusto Karta

Investiční skupina Arca Capital, kterou vlastní slovenský miliardář Pavol Krúpa, vstoupila na trh zaměstnaneckých benefitů a uvádí na trh elektronickou stravenku Gusto Karta. Působit tak bude vedle zavedených stravenek, jako jsou Sodexo Benefity, Edenred nebo letos nová Naše stravenka od Lidlu a Kauflandu. Hlavní výhodou má být například možnost zaplacení přesné částky.

„Díky našim úspěchům z posledních let máme chuť pouštět se do nových projektů. Od trhu se stravenkami čekáváme, že bude díky digitalizaci v nadcházejících letech růst a Arca Capital do 5 let získá 20% podíl na tomto trhu,“ říká Rastislav Velič, finanční ředitel a člen představenstva skupiny Arca Capital. Investiční skupina má aktuálně aktiva v hodně přesahující 1,4 miliardy eur (asi 364 miliard Kč). Loni do jejího portfolia přibyla například značka balené vody Karlovarská Korunní. 

Za hlavní výhodu Gusto Karty, která má mít podobu klasické kreditní karty, považuje Arca Capital možnost zaplatit přesnou částku, a ne předem určenou jako v případě papírových stravenek. Zaměstnavatelům i restauracím má navíc šetřit administrativní náklady. „Firmy si Gusto Kartu pro své zaměstnance objednají do dvou minut. Zaměstnanci mohou kartou platit stejným způsobem jako klasickou platební kartou, tedy i bezkontaktně. A restaurace nebo obchody je mohou přijímat nejen na klasických terminálech, ale i prostřednictvím aplikace v telefonu,“ dodává Velič.

Použití elektronické stravenky v aplikaci funguje díky platformě Card-Net, která umožňuje používání karty i bez klasických platebních terminálů. Ve stejném systému by měly podle slov zástupců investiční skupiny fungovat i další chystané produkty, například věrnostní karty.