Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Krušovice přicházejí se Svatomartinským speciálem

Svatomartinská speciál představí značka Krušovice už po čtvrté v řadě

Svatomartinská speciál představí značka Krušovice už po čtvrté v řadě

Společnost Heineken začala pod svou značkou Krušovice prodávat limitovanou edici piva pojmenovanou Svatomartinský speciál 13. Stejná akce se konala u příležitosti oslav svátku Sv. Martina 11. listopadu už v roce 2012, od té doby jí pivovar pokaždé zopakoval. Pro Česko mají Krušovice uvařeno 750 hektolitrů svatomartinské várky. Distribuovat se pivo bude i na Slovensku, kam míří 520 hektolitrů. 

Svatomartinský speciál je nefiltrované extra hořké světlé pivo s objemem alkoholu 5,9 %, který se vařil začátkem září a pět týdnů zrál při teplotách kolem nuly. Žatecký chmel, který se na výrobu piva používá, pochází z letošní sklizně. „Svatomartinské pivo posíláme zhruba do tisícovky provozoven v Čechách i na Moravě,“ říká obchodní ředitel pro gastronomii z českého Heinekenu František Čermák. Seznam všech hospod a restaurací, kde se bude speciál točit, najdou zájemci na webu www.krusovice.cz. Na limitovanou edici piva budou upozorní v konkrétní provozovně plakáty, stojánky na stole a další propagační materiály.