Kučera opustil Deník N a nově řídí web Peníze.cz

Petr Kučera

Petr Kučera

Šéfredaktorem webu o osobních financích Peníze.cz je od dubna Petr Kučera, který deset let řídil ekonomicko-finanční rubriku Aktuálně.cz a posledního půl roku se jako editor podílel na startu Deníku N. Dřív vedl podnikatelský týdeník Profit a ekonomicky zaměřenou Českou informační agenturu. Další novou tváří webu je Jiří Hovorka, dlouholetý redaktor Měšec.cz i Aktuálně.cz. Trojici kmenových autorů doplňuje Ondřej Tůma, který pro Peníze.cz píše už roku 2010 a současně vede časopis Finmag.

„Společně s dalšími kolegy starajícími se o obsah webu, editorem Gabrielem Pleskou, Ondrou Tůmou a redaktorkami Petrou DlouhouMonikou Veselíkovou, které jsou momentálně na mateřské a rodičovské dovolené, máme nejlepší finanční redakci na českém internetu,“ věří ředitel projektu Martin Vlnas. Peníze.cz od listopadu 2010 patří Partners Media, mediální divizi finančně-poradenské firmy Partners, která vydává i tištěný dvouměsíčník Finmag, jeho web Finmag.cz a pro ženy nově Heroine.

„Peníze.cz dosud byly především praktickým průvodcem světem financí. Nyní se plánujeme víc zaměřit také na aktuální dění – nové finanční produkty, změny v zákonech nebo důležité proměny trhu. Chceme, aby čtenář získal jistotu, že když se v osobních financích něco děje, najde to u nás – včas, srozumitelně a kvalitně. Redakční obsah proto brzy rozšíříme o krátké denní aktuality a víc nás najdete i na sociálních sítích,“ plánuje nový šéfredaktor Kučera.

Sdílejte