Kulinářská Mňam TV odložila start na únor

Jednou z hlavních tváří bude kuchař Emanuele Ridi, známý z Primy.

  • ČTK
  • 15. 12. 2014 17:46
Erika Luzsicza před rokem rozjela vlastní televizní agenturu Axocom

Erika Luzsicza vlastní televizní agenturu Axocom, ta rozjezd Mňam TV připravuje

Televize o vaření Mňam TV začne vysílat až 15. února 2015. Původně se její start plánoval na letošní podzim. Volně dostupný kanál budou moci diváci naladit v pozemním vysílání, jedná se také o kabelovém a internetovém pokrytí. ČTK to dnes řekla Erika Luzsicza, ředitelka společnosti Axocom, která projektu Mňam TV zajišťuje obchodní zastoupení a distribuční činnost.

Mňam TV bude vysílat celodenně. V průběhu dne se zaměří mimo jiné na tipy na přípravu snídaní, obědů a večeří, ale také na téma životního stylu. „Provázet těmito pořady budou naši kuchaři a odborníci. Doplnění pak bude spočívat ve vlastní reality show, diskusním pořadu a toho nejlepšího ze zahraničí,“ řekla Luzsicza. Ze zahraničních pořadů se objeví třeba show Jamieho Olivera nebo Hestona Blumenthala.

Zhruba polovinu programu bude tvořit vlastní produkce jako například reality show o vaření. Jednou z hlavních hvězd bude kuchař Emanuele Ridi, který se tak po odmlce vrací na televizní obrazovky. Svůj pořad S Italem v kuchyni měl v televizi Prima. Jména dalších vystupujících kuchařů si tvůrčí tým zatím nechává pro sebe.

Grafika chystaného kanálu Mňam TV a jeho slogan. Zdroj: Axocom

Grafika chystaného kanálu Mňam TV a jeho slogan. Zdroj: Axocom

Provozovatelem kanálu bude společnost CE Media, kterou založil britský investor, který má s podobným projektem zkušenosti ze skandinávských zemí. „Cílem Mňam TV je získat ve střednědobém horizontu sledovanost až tři procenta,“ upřesnila Luzsicza.