Kužník povede festival kutilů Maker Faire Prague

Jan Kužník

Jan Kužník

Bývalý dlouholetý šéfredaktor webu Technet.cz Jan Kužník má nové angažmá. Stal se ředitelem kutilského festivalu Maker Faire Prague 2020, kde bude jeho úkolem vést program, organizační tým a zapojení partnerů. Přehlídka kombinující staré a nové technologie proběhne 13. a 14. června na pražském Výstavišti.

„K lidem, kteří tvoří festival Maker Faire, jsem měl vždycky blízko,“ říká Kužník jako ředitel akce, kterou organizuje spolek Maker Faire Prague, jehož členy jsou spolek Žádná věda jako držitel festivalové licence a PR agentura Taktiq Communications. „Je to místo, kde se každý může přesvědčit o tom, že hranice lidské kreativity snad ani neexistují.“

Kužník přichází do vedení festivalu po 15 letech v čele technologického webu mediální skupiny Mafra. Organizace předchozích dvou ročníků festivalu se aktivně účastnil jako zástupce mediálního partnera, jako vystavovatel a člen programového týmu.

„Najdete zde vše, od fotoaparátu vyrobeného z plechovky, přes složité roboty, softwarové hříčky a 3D tisky až po loutky nebo šperky z těch nejroztodivnějších materiálů,“ doplnil k akci, která se ve světě koná od roku 2006 z iniciativy neziskové společnosti Make: Community. V Praze je od roku 2018, letos je tu potřetí.