V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Kvůli Kouli žádají Fibingerová a Kratochvílová po Českém rozhlasu kompenzaci

Kvůli hře se na veřejnoprávní rádio chystá podat žalobu i Český atletický svaz.

  • ČTK
  • 08. 02. 2011 10:51

Bývalé atletky Helena Fibingerová a Jarmila Kratochvílová budou po Českém rozhlasu požadovat kvůli odvysílání hry Davida Drábka Koule finanční kompenzaci. Podle atletek byla porušena práva na ochranu osobnosti. ČTK to oznámil David Skopal z Advokátní kancelář Pokorný, Wagner & spol., která obě atletky zastupuje.

Hru Koule uvedl Český rozhlas - Vltava 25. ledna. Hlavní postavou je bývalá koulařka Milena, která vykazuje podobné rysy s Fibingerovou. Podobně jako ona vlastní pekárnu a zasedá v Radě České televize. Rovněž se v ní objevuje světová rekordmanka Radmila. Obě postavy jsou ve hře obviňované z dopinku.

Z děje je podle právních zástupců zřejmé, že jde o dotčené atletky. „Jsme přesvědčeni, že odvysíláním hry došlo ke zcela flagrantnímu porušení práva na ochranu osobnosti našich klientek. Hra jako celek překračuje meze slušnosti a nadsázky takovou mírou, kterou již v demokratické společnosti nelze tolerovat,“ uvedl Radek Pokorný z advokátní kanceláře Pokorný, Wagner & spol.

Advokátní kancelář, která se na obdobné spory specializuje, nyní zvažuje veškeré možné právní kroky. Právníci nevylučují ani smírné řešení jednáním se zástupci Českého rozhlasu Vltava, nicméně budou trvat na finanční kompenzaci. „Z obsahu a vyznění celé hry je zjevné, že pouhá omluva Českého rozhlasu Vltava nemůže napravit újmu, kterou hra oběma významným sportovkyním způsobila,“ dodal Pokorný.

Kvůli hře se na Český rozhlas chystá podle serveru Lidovky.cz podat žalobu i Český atletický svaz.