V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Kytary.cz rozjíždějí talk show s muzikanty On Air

Hudebník Milan Cais a moderátor Pavel Kučera

Hudebník Milan Cais a moderátor Pavel Kučera

Prodejce hudebních nástrojů Kytary.cz rozjíždí na svém kanálu na YouTube nový pořad On Air. Talkshow s půlhodinovou stopáží slibuje vždy jeden rozhovor s muzikantem, nejen o hudbě. Moderátorem pořadu je hudební publicista Pavel Kučera, mimo jiné spoluautor hudebně dokumentární série Kombo na ČT Art či organizátor Ceny hudební kritiky Apollo. Hostem prvního dílu byl Milan Cais, zpěvák a bubeník Tata Bojs, v druhém se 12. června ukáže zpěvák Mikolas Josef. Natáčí se v kavárně On Air Café v prodejně Kytary.cz v pražských Modřanech, jež mu dala i jméno.

Série interview nemá být primárně propagací obchodníka. „Kvalitní hudební publicistika postupně mizí z našich obrazovek, a to je něco, s čím se nehodláme smířit. Věřím, že nový pořad On Air pomůže české hudební scéně a vyplní bílé místo na mapě naší současné kultury,“ prohlásil marketingový ředitel Kytary.cz Filip Černý, „jediné hranice jsou snad ty, že určitě nechceme jít do tvrdého bulváru ani do prvoplánové kontroverze.“