Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Kýžený jarní hit Primy Aréna národů propadl, odsunutý do sobotního odpoledne

Alešové Háma a Valenta televizi Prima letos v prime timu nepomohli.

Aréna národů se představovala jako novodobé Hry bez hranic. Foto: TV Prima

Aréna národů se představovala jako novodobé Hry bez hranic. Foto: TV Prima

Měl to být hlavní tahák jarního vysílání televize Prima - tak rodinnou show Aréna národů představovalo vedení stanice novinářům. Skončila zapomenuta s necelými dvěma sty tisíci diváků ve víkendovém odpoledni.

Moderátoři Aleš Háma a Aleš Valenta. Foto: TV Prima

Neúspěšnou show moderovali Aleš Háma a Aleš Valenta. Foto: TV Prima

Už únorová premiéra Arény národů nestačila na osm let starý film, který dávala konkurenční Nova. Sledovanost třináctidílného soutěžního cyklu, novodobých Her bez hranic pak klesala natolik, že jej Prima po sedmém pokračování stáhla ze sobotního prime timu po 20. hodině na odpoledne, mezi pátou a šestou hodinu.

Průměrně pořad sledovalo 369 tisíc diváků, což pro Primu znamená podprůměrný podíl 12,2 % na trhu neboli celkové sledovanosti mezi diváky staršími patnácti let (v lukrativnější skupině 15-54 let byl podíl podobný, konkrétně 12,5 %). Zatímco večerní sledovanost oscilovala kolem čtyř až osmi set tisíc diváků, odpoledne spadla zhruba na polovinu, kolísala mezi 130 až 260 tisíci, se sestupnou tendencí.

„Arénu národů jako formát vytvořil tentýž člověk, co Hry bez hranic. Dlouho tu něco takového nebylo. Ano, je to princip soutěže měst, ale o dvě generace dokonalejší,“ představoval cyklus šéf Primy Marek Singer v rozhovoru pro Médiář.cz. Neúspěšnou show moderovali Aleš Háma a Aleš Valenta.