V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Labstore odstupuje z tendru banky Moneta

Banka po pěti letech tendruje kreativní agenturu, stávající se už výběru neúčastní.

Moneta Money Bank si musí vybrat jinou kreativní agenturu, ta dosavadní, kterou je Labstore, odstoupila z probíhajícího výběrového řízení. Médiáři to řekl Petr Havlíček, šéf středoevropské pobočky komunikační skupiny Young & Rubicam, pod níž Labstore spadá. „Labstore se rozhodl po interním uvážení odstoupit z tendru Monety,“ uvedl Havlíček. Doplnil, že spolupráci nekončí s hořkým pocitem a že s dlouhodobým vztahem s bankou byl spokojen.

Kampaně Moneta Money Bank jsou známé mrzutým kocourem s hlasem Marka Taclíka

Kampaně Moneta Money Bank jsou známé mrzutým kocourem s hlasem Marka Taclíka

Labstore dělal pro Monetu (respektive GE Money Bank) od jara 2013, známé se staly spoty s mrzutým kocourem, jenž promlouvá hlasem Marka Taclíka. Kocoura využila Moneta i v letní kampani Není o čem, pod ní je ale s interním týmem banky podepsaná už agentura McCann Prague s tím, že mělo jít o aktivitu v digitální oblasti, o digitální kampaň. Od Labstoru se v září objevil rozšířený spot s Jiří Bartoškou, poprvé uvedený letos na jaře.

Reakce Jana Müllera, seniorního manažera marketingové komunikace Moneta Money Bank, naznačuje, že nerudný kocour z komunikace finančního ústavu nemusí zmizet. „Cílem tendru je zvolit partnera, se kterým začneme pracovat na posunu našeho současného kreativního konceptu,“ odpověděl Médiáři Müller.

„Kreativní agenturu vybíráme po pěti letech,“ předeslal. Doplnil, že tendr byl uzavřený, osloveno bylo pět agentur. „Výsledek výběrového řízení bude znám na přelomu října a listopadu. Na listopad plánujeme předání agendy jedné agentury druhé, aby nová agentura pro nás začala naplno pracovat od prosince.“