Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Hruška vydává další kuchařku, pojede tour

Gastronomický experimentátor má teď v zádech místo Novy, která ho stvořila, konkurenční Primu a hlavně agenturu 6P Petra Novotného a jeho syna Pavla.

Bavič Petr Novotný, Láďa Hruška, šéf Primy Marek Singer a moderátor Leoš Mareš na křtu kuchařky v pražském Muzeu gastronomie

Bavič Petr Novotný, Láďa Hruška, šéf Primy Marek Singer a moderátor Leoš Mareš na křtu kuchařky v pražském Muzeu gastronomie

Láďa Hruška se vrací je titul nové kuchařky“pro samouky“, kterou na trh uvádí firma 6P baviče Petra Novotného. Kniha s tváří Ladislava Hrušky loni v režii Novy prodala na 400.000 výtisků, 6P letos zprvu nechala natisknout 50.000 kusů, ten už má být rozebraný, a dotiskuje se tedy 30.000. Kuchařka o 160 stranách se 73 recepty jako toastové lasagne či gnocchi po staročesku se začne oficiálně prodávat v pondělí 7. září, za cenu 199 Kč. Výhradním distributorem je opět Euromedia a ta „nevylučuje prodeje až kolem 250.000 výtisků“.

Láďa Hruška se svou druhou kuchařkou

Láďa Hruška se svou druhou kuchařkou

Propagace knihy zahrnuje Hruškovu premiéru v novém nedělním „receptáři“ televize Prima Vychytávky Ládi Hrušky (startuje tento víkend) a také Hruška Tour, podpisové turné autora po třicítce tuzemských knihkupectvích od 7. září do 8. října. To Hruškův manažer Pavel Novotný (bývalý šéfredaktor Extra.cz a moderátor bulvárního pořadu Prásk na Nově) navíc pojal jako snahu o ustavení rekordu v počtu podepsaných knih během autogramiád a v počtu autogramiád za měsíc.