Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Lagardere angažuje ve svém rádiu BBC lidi ze zrušeného veřejnoprávního Česka

Novým majitelem BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Novým majitelem tuzemské BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Rádio BBC, které patří společnosti Lagardère Active ČR, přijalo do týmu Petra Nosálka a Ondřeje Černého z veřejnoprávního zpravodajského Rádia Česko, které po osmi letech přestalo 28. února vysílat, Romanu Navarovou z iDnes.cz a Pavla Malúše z rádia Beat a Impuls.

„Zažil jsem tři rozhlasové pohřby: ukončení českého vysílání BBC z Londýna na přelomu tisíciletí, definitivní zánik české redakce BBC několik let po přesunu do Prahy a nedávno i přesun Rádia Česko na rozptylovou loučku Českého rozhlasu. To, že teď mohu stát u zrodu nové zpravodajsko-publicistické stanice, proto beru jako velkou příležitost a výzvu k vypiplání rádia, které v tom nejlepším naváže na BBC, ale zároveň si dokáže najít svou vlastní cestu k chytrému posluchači,“ podotkl Nosálek, který je editorem.

Program, kterým BBC nahradila 1. března společné vysílání Českého rozhlasu a anglické BBC World Service, zároveň rozšířilo české zprávy odpoledne a o víkendu. Má ale opakované problémy s dodržováním licenčních podmínek - už první týden rada pro vysílání kritizovala, že nedodržuje podmínku vysílat s Českým rozhlasem, tento týden navíc upozornila, že v rozporu s licencí nevysílal 1. března od 8 do 11 z Českých Budějovic česky.