Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Lagardere porušuje programem BBC licenci, nezařazuje bloky Českého rozhlasu

Pokud rada usoudí, že Lagardere „zvlášť závažným způsobem opakovaně porušuje licenční podmínky“, může rádio BBC přijít i o licenci.

Regulační rada pro vysílání podle očekávání potvrdila, že nový program nazvaný rádio BBC, který od 1. března šíří v Česku francouzský koncern Lagardere, porušuje licenční podmínky. Program navazuje na společné vysílání zpravodajského Rádia Česko Českého rozhlasu a BBC v angličtině na stejných kmitočtech - to skončilo 28. února.

Rada dnes upozornila licencovanou firmu BBC Radiocom (Praha), kterou Lagardere převzalo koncem února, „na porušení podmínek udělené licence, k němuž došlo nezařazováním programových bloků dodávaných Českým rozhlasem do vysílání stanice BBC dne 1. 3. 2013, a stanovuje provozovateli lhůtu k nápravě 7 dnů ode dne doručení tohoto upozornění“.

„Dnešní vyjádření v tiskové zprávě RRTV ohledně vysílání společnosti BBC Radiocom asi nikoho nepřekvapí, tento názor deklarovala Rada již ve své tiskové zprávě z 28. 2. 2013, na kterou jsme již reagovali. Počkáme na případné odůvodnění tohoto upozornění a podle toho zvážíme další postup,“ reagoval Miroslav Hrnko, výkonný ředitel Lagardère Active ČR a jednatel BBC Radiocom (Praha).

Pokud se do týdne situace nezmění, hrozí Lagardere pokuta až 5 milionu Kč, sezná-li rada, že porušení je závažné. Pokud rada usoudí, že Lagardere „zvlášť závažným způsobem opakovaně porušuje licenční podmínky“, může rádio BBC přijít i o licenci.