Rozhlasová skupina Lagardere v Česku vydělává, provozní firma je ve ztrátě

  • ČTK
  • 11. 11. 2013 22:28
Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Mediální společnost Lagardere Active ČR, která zajišťuje provoz stanicím Frekvence 1, Evropa 2, BBC/Zet nebo Bonton, loni vykázala ztrátu 104.000 Kč po zisku 235.000 Kč v předchozím roce. Výnosy z běžné činnosti mírně klesly na 158,2 milionu Kč. Celá tuzemská skupina, do které vedle servisní firmy Lagardere Active ČR patří i jednotlivé stanice, v témže období vydělala 58 milionů Kč po zdanění. Vyplývá to informací zveřejněných ve Sbírce listin.

Z dokumentů vyplývá, že Lagardere Active ČR má záporný vlastní kapitál 3,9 milionu Kč. Mateřská společnost Lagardere Active Radio International se sídlem v Paříži v této souvislosti prohlásila, že je schopna plně podporovat aktivity firmy a že nehodlá její činnost na území Česka ukončit. Zisk z minulého účetního období 235.000 Kč byl rozhodnutím akcionáře z letošního června převeden do nerozděleného zisku minulých let, který podle aktuální rozvahy činí celkem 7,99 milionu Kč.

„Díky vysoké hospodárnosti a včasným úsporným opatřením byl negativní dopad hospodářské krize na ekonomické výsledky společnosti relativně nízké,“ uvedla firma ve výroční zprávě. Zhruba dvě třetiny výnosů z běžné činnosti představovaly tržby z prodeje reklamního času. Pro následující období společnost předpokládá mírný růst v souvislosti s potenciálem internetového trhu, kde se chce zaměřit na vývoj nových produktů.

Lagardere Active ČR je zaměřena na poskytování ekonomického a účetního poradenství a provozně technického servisu pro společnosti Regie Radio Music, Frekvence 1, Evropa 2, Radio Bonton, RMC, Max Loyd a Infinitiv.

Součástí skupiny je také produkční divize No Limits a mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). Ta měla v loňském roce tržby za prodej vlastních výrobků a služeb 576,5 milionu Kč, proti předloňským 645 milionům. Zisk mírně klesl na 6 milionů Kč.

Spoluzakladatelem skupiny Lagardère Active ČR je současný prezident firmy Michel Fleischmann. Skupina vznikla v roce 1991, kdy spustila první ze svých rádií Evropu 2.