Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Lagardere zatím do digitálního rozhlasu nejde, počká na Radiokomunikace

Lagardere se po čtyřech dnech stáhla z řádné digitální sítě, spuštěné začátkem dubna.

Česká pobočka francouzského mediálního konglomerátu Lagardere, provozovatel předních komerčních rádií Frekvence 1 a Evropa 2, se stáhl z digitálních rozhlasových sítí příbramské firmy Teleko a hodlá se digitalizace účastnit až ve spolupráci s jejich konkurentem, společností Radiokomunikace, dominantním operátorem vysílání v Česku.

„Nezúčastníme se ani s velkými rádii Frekvence 1 a Evropa 2 ani s lokálními rádii Dance a Bonton, počkáme na ucelenou koncepci digitálního vysílání a na výběr finální platformy. Navíc naším partnerem pro šíření signálu rádií je společnost Radiokomunikace, se kterou máme dlouhodobé smlouvy,“ sdělil dnes výkonný ředitel Lagardere Miroslav Hrnko.

Teleko spustilo řádné digitální vysílání rozhlasu v pásmu L 1. dubna, pro Prahu a Příbram, a zařadilo do nabídky i Dance radio provozované Lagardere. Po čtyřech dnech ale stanice ze sítí zmizela.