Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Lagardere zpřístupnilo svá rádia pro poslech v mobilech iPhone, Nokia a se systémem Android

V iPhonech jde poslouchat Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Bonton, na Androidu internetové YouRadio.

Mediální skupina Lagardere Active ČR, provozovatel předních komerčních rádií, umožnil poslech majitelům „chytrých“ mobilních telefonů iPhone, Nokia a se systémem Android.

Mobilní aplikace mediální skupiny Lagardere

Mobilní aplikace mediální skupiny Lagardere

Do Androidu a iPhonu je možné stáhnout speciální aplikace Evropy 2, Frekvence 1 a Rádia Bonton. Pro Android je navíc k dispozici aplikace internetového YouRadia. Pro telefony Nokia je k dispozici přehrávač CZ Rádio, kde je kromě tří zmíněných stanic navíc i taneční Dance Radio a pohádkové rádio Pigy.cz.

Služba YouRadio, součást portálu Koule.cz, umožňuje namíchat si vlastní sled skladeb víc než 7 tisíc interpretů žánrů jako disco, blues, rap, pop, rock, funk nebo country, které má Lagardere v databázi. Hudba se přehrává přímo ze serveru, nestahuje se ani se nemusí platit. Aplikaci vyvinulo studio Inmite.

Aplikace rádií Evropa 2, Frekvence 1 a Rádio Bonton, nabízející živé vysílání pro mobily iPhone, doznaly v minulých dnech inovace.

„Nově jsme přidali budík a načasování automatického vypnutí,“ popsal ředitel divize digitálních médií Lagardere Active Lubor Zoufal. Aplikace také své majitele upozorní na jejich oblíbené skladby a zobrazí playlist přehrávané hudby.

Trio aplikací zpřístupňuje rovněž internetová „rádia“ téhož provozovatele, proudy zaměřené na konkrétní žánry jako taneční muziku, retro, nové hity, filmovou hudbu, poprock nebo československou diskotéku.